Kuchnia marzeń – jak ją zaprojektować? – Mebloprojekt

Kuchnia marzeń – jak ją zaprojektować?

Projektowanie Mebli Kuchennych – Warszawa to raj dla nowych rozwiązań!
26 kwietnia 2017
projektowanie mebli kuchennych warszawa

Kuchnia marzeń – jak ją zaprojektować?

Wiele osób uważa kuchnię za serce każdego domu. Warto zatem zadbać o to, abyśmy czuli się w tym miejscu dobrze, a przygotowywanie posiłków nie irytowało nas, a sprawiało przyjemność. Najlepiej w tym miejscu sięgnąć po poradę projektanta wnętrz, jednak takie firmy nierzadko życzą sobie spore sumy za tego typu usługi. Jeśli chcemy zaoszczędzić, będziemy musieli zatroszczyć się o projekt sami. Mówiąc „projekt” mam na myśli ogólny zarys pomysłu na naszą kuchnię marzeń, ponieważ nie każdy jest urodzonym projektantem i cieszy się na myśl o rozrysowywaniu wszystkich blatów, półek i urządzeń kuchennych. Poniżej znajdziesz kilka istotnych uwag, o których warto pamiętać w trakcie organizowania serca swojego domu.

Uwaga na drzwiczki

Źle wymierzone meble to bolączka małych przestrzeni. Kiedy zamierzamy kupić nowe meble, powinniśmy dokładnie zaplanować ich rozmieszczenie tak, aby w przypadku otwierania drzwiczek, nie haczyły one o inne meble. W przeciwnym wypadku nie tylko będą one powodowały paskudne zadrapania, ale i uniemożliwią nam lub znacznie utrudnią wkładanie i wyciąganie dużych przedmiotów.

Dostęp do urządzeń

Lodówka, kuchenka i zlew to najistotniejsze punkty w naszej kuchni. Potrzebujemy wokół nich trochę miejsca, chociażby po to, aby móc swobodnie podrzucać na patelni naleśniki. Warto też zwrócić uwagę na bliskość blatu, na który możemy w każdej chwili odstawić deskę do krojenia, która jest bardzo częstym towarzyszem naszych kuchennych przygód. Lepiej natomiast unikać „zagracania” otoczenia wokół kuchenki, ponieważ nie tylko może nam to utrudnić gotowanie, ale i zwiększyć niebezpieczeństwo pożaru.

Podłogi

Jeśli w trakcie remontu kuchni zamierzasz również odmalować ściany i zmienić podłogę, warto rozważyć opcję montażu płytek. Kuchnia to mokre miejsce, a panele lub podłogi drewniane nie przepadają za wodą. Poza tym, płytki oznaczają też łatwe sprzątanie. Mają śliską powierzchnię, dlatego uciążliwe resztki jedzenia tak bardzo do nich nie przywierają i jest je łatwo usunąć.

Dekoracje

W kwestii dekoracji lepiej nie przesadzać. Jeśli zależy nam na przestronności naszej kuchni marzeń, warto wykorzystać miejsce na ścianach, zamiast zajmować użytkowy blat. Jeśli lubisz mieć przyprawy na wierzchu, pomyśl o naściennej, wąskiej półce, która mogłaby je pomieścić. Świeże zioła najlepiej trzymać natomiast na parapecie, żeby miały dostęp do słońca. Możesz tam również trzymać warzywa i owoce w wiklinowym koszyku, który doskonale przepuszcza powietrze i zapobiega szybkiemu psuciu się. Kwestia dekoracji kuchennych zależy całkowicie od indywidualnych upodobań, ale ważne jest rozmieszczanie ich z głową.

 

Mając na uwadze te wskazówki możesz już spokojnie planować remont swojej kuchni marzeń. Jeśli jednak posiadasz jeszcze jakieś wątpliwości, rozważ konsultację ze specjalistą. Zapraszamy do działu kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *